Finns det wing tips till samsung buds o köpa någonstans? Har dem största men hade velat ha större, dem glider ut konstant.
Har någon provat ett skal av denna typ? Där högtalarljudet kommer ut i fronten? Måste väl låta riktigt dåligt? https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07PQRTB5H/?tag=oid0d-21 https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/713xK2ZPpIL._SL1500_.jpg
Jag har den. Tycker det är bra med trådlös powerbank. Du kan ladda både telefon och klocka samtidigt. Den är rätt stor dock men det betyder ju mycket power
Tack för input! Ja det är just storleken jag funderat på. En Powerbank med 10k mah utan qi ser ju bra mer Slim ut (har inte jämfört i handen dock)
Kan säga att det är rena lotteriet och ett dyrt sådant. Köpte det häromdagen och skulle installera det nu ikväll. Följde varje steg supernoga (det är många steg och många tillbehör). Och så hände det som inte fick hända - fyra jävla enorma luftbubblor mitt på skärmen! Det står klart och tydligt i instruktionerna att om man får bubblor så kommer de ligga där för alltid så det är bara att ta loss allt och börja om. Att få bort limmet från telefonen är en baggis men att få bort det från glaset är i princip omöjligt! Tvättade flera gånger men ändå var det lim kvar eller stora dammkorn, helvete! Sen är glaset så jävla tunt att du inte kan lägga det på bordet och tvätta det. Så till sist sprack skiten av att jag höll det liiite för hårt där glaset är välvt och där försvann mina 500kr käpprätt åt helvete! Kommer jag köpa ett nytt kit för 500kr? Antagligen inte. Finns det nya glas? Japp, men de kostar 449kr vilket är rena rånet och jävligt konstigt, hade det kostat 200kr hade jag nappat. Vet inte vad jag ska göra nu iaf, köpa ett Samsung original kanske? Kostar iaf mindre (blir min tredje då Zagg jag köpte först var fullkomlig skit). Var skönt att skriva av sig lite men lär nog ragea en bra stund till. Fan!
Tråkigt att installationen inte blev lyckad för annars är skärmskyddet riktigt trevligt med skönt glid . Har installerat Whitestone Dome på flertal telefoner och aldrig lyckats få någon luftbubbla, peppar peppar.
Jag har kört utan skärmskydd sen S7 Edge .. sen S8+/S9+/Note 9 och nu S10+. Även med andra telefoner som Xperia XZ3 och Huawei P30 Pro .. alltså utan skärmskydd är det bara att njuta av telefonen. Med skärmskydd snuvas man på upplevelsen.. o säg inte att du har barn eller annat .. barn ska inte leka med föräldrarnas telefon .. Eller att man har ett grovt jobb .. har man grovt jobb så köper man tåliga telefoner .. så är det bara. .
Samma här, har slutat köra med skärmskydd... Varför hålla telefonen 100% repfri till nästa ägare liksom? [emoji23][emoji23] Det mesta jag får är lite microrepor som endast syns i vääääldigt starkt ljus, dvs typ aldrig i detta mörka land.
Det enda jag använder minimal "bakstycke" .. det räcker och i värsta fall tillsammans med en "pouch" man stoppar i luren för att skydda skärmen när man har den i fickan eller på bordet.. allt annat snuvar användaren på den verkliga upplevelsen..
Det lilla jag kände på själva glaset innan det sprack var bra så ja, otroligt synd att det sket sig. Vet inte vad jag gjorde för fel, kanske drog jag inte den bruna pinnen när plastarrangemanget var tiltat?
Ja sjukt tråkigt , det är inte ett billigt skärmskydd men får man det bra monterat är det värt varje krona tycker jag. Hmm bra fråga vad som gjorde att du fick fyra luftbubblor. Kollade du på någon installationsvideo på Youtube innan du började eller läste du igenom instruktionerna som följde med på papper?