Finns reservdelar och någon community du kan vända dig till för felsökning osv. vad gäller alibaba-alterantivet? Garantiifrågor blir ju spontant ett rätt stort problem att hantera rent logistiskt, om det inte går att lösa inom EU. Lär kosta mer att skeppa den till Kina för att de skall titta på den än vad det kostar att beställa en ny?
Ett problem som gäller just nu är ju också hur det blir med leveransen. Man får nog ha tålamod på den punkten i sådana fall.
M365 Pro med tiotumhjul är rätt bekväm, men det beror på hur långt du åker och kanske mest hur underlaget ser ut (kullersten är ju rätt drygt, exempelvis). Nej, med CFW är man ändå begränsad till runt 30 km/h.
Vad blir släpvikten? Är det under 100 kg känns ändå M365 Pro med trimmad firmware rätt okej även i uppförsbackar.
Last edited: 21 mars 2020