Vimla ändrar på kompisabonnemagnet:
´
Säg hej till ett ännu bättre mobilabonnemang!✨
Nu surfar du ännu tryggare med säkerhetspaketet
Surfsäker aktiverat på ditt kompisabonnemang. Vi gör också en av de största nätuppdateringarna någonsin, så att du ska ha ett ännu snabbare och bättre mobilnät.
Från den 1 april 2025 kommer du även att få en ny surfpott och ett nytt kompispris.
Det här är din nya surfpott
Ditt kompisabonnemang XXXX med 12GB för 90 kr/månad kommer istället att bli 10GB för 70 kr/månad. Priset är ordinarie kompispris och visar inga rabatter.
Eventuella tipsrabatter kommer att dras av som vanligt. Självklart behåller du samma SIM-kort och betalmetod som du har idag. Du behöver alltså inte göra något!
Om du vill kan du såklart byta till en högre surfpott.
Surfsäker blockerar spam & skumma sidor
Bra vibrationer är att scrolla och surfa utan klump i magen. Därför ingår säkerhetstjänsten
Surfsäker på ditt abonnemang från idag. Med
Surfsäker påslaget blockeras spam-SMS från din inkorg, och skadliga länkar som du kan stöta på i din inkorg eller online. Läs mer om
Surfsäker här.
Snabbare surf och bättre scroll
Du kanske redan har märkt att du surfar ännu smidigare och bättre med oss.⚡️Vi expanderar nämligen vårt nät med 60% fler master och mer än fördubblar kapaciteten i nätet, så att du ska få ännu bättre täckning och snabbare surf. I rasande takt bygger vi även ut vårt 5g-nät med målsättningen att täcka 99% av befolkningen.
Click to expand...