Vi förstår varför du blockerar annonser, men överväg gärna att visa dem om du vill stödja Swedroid. De behövs för att sajten ska gå runt. Tack! Dölj meddelandet.

Redaktionen

Namn: Mattias Nilsson
Roll: Sajtansvarig, redaktör
Kontakt: mattias@swedroid.se

Namn: Eric Nihlmar
Roll: Editor-in-Chief
Kontakt: eric@swedroid.se
Google+
Twitter

Namn: Lars Aronsson
Roll: Redaktör / skribent / webbutvecklare
Kontakt: lars@swedroid.se

Namn: Viktor Åkerskog
Roll: 
Redaktör
Kontakt: viktor@swedroid.se
Google+
Twitter

Namn: Hugo Nilsson
Roll: 
Skribent
Kontakt: hugo@swedroid.se

Adress
Swedroid
World Trade Center
Hedvig Möllers Gata 12
223 55 Lund
SWEDEN

Telefon: +46(0)40-6439616
E-post: redaktionen@swedroid.se

Aktuellt

Stor eller liten skärm -- det är frågan?

Android på Prisjakt

OnePlus 6T
Huawei Mate 20 Pro
Huawei P20 Pro
Samsung Galaxy S9 Plus
Samsung Galaxy Note 9
Google Pixel 3
9.1

Test av Sony Xperia XZ3

8.9

Test av Sony Xperia XZ2 Premium

8.6

Test av LG G7 ThinQ

8.1

Test av Nokia 8 Sirocco

9.3

Test av Samsung Galaxy Note 9

8.9

Test av OnePlus 6

8.8

Test av Sony Xperia XZ2

8.5

Test av Nokia 7 Plus

Visa fler recensioner

Populära ämnen

Senaste nyheterna om

Allt om

Sweclockers RSS

Mest kommenterat

  1. Galaxy S10 påstås använda Samsungs ”Infinity O”-design med kamera-ö
  2. Samsung släpper beta av Linux för Galaxy Note 9 och DeX
  3. Xiaomi sålde sex miljoner smartphones i Indien på en månad
  4. Google poängterar att mörka bakgrunder faktiskt förbättrar batteritiden
  5. Rykte: Samsungs flexibla smartphone släpps i mars, kostar motsvarande 16 100kr i Sydkorea
  6. Samsung lanserar viktelefon med Snapdragon 845 och dubbla skärmar

Mest läst

  1. Google poängterar att mörka bakgrunder faktiskt förbättrar batteritiden
  2. Google döper om sin diskrensare till Files – för att alla använde den
  3. Galaxy S10 påstås använda Samsungs ”Infinity O”-design med kamera-ö
  4. Samsung lanserar viktelefon med Snapdragon 845 och dubbla skärmar
  5. Samsung introducerar sitt nya användargränssnitt One UI
  6. Infinity Flex Display är Samsungs flexibla skärmteknik

  7. Visa topplistan

Undersökningar

Hur tycker du Androids inbyggda backup fungerar?

Visa resultatet

Loading ... Loading ...

Undersökningar

Survey